بیوگرافی رز رضوی

• نام :رز
  • نام خانوادگی :رضوی
  • تاریخ تولد :1361/1/14
  • محل تولد :تهران
  • تحصیلات :مترجم زبان اسپانیایی

رُز رضوی (زادهٔ ۱۴ فروردین ۱۳۶۱ تهران) بازیگر اهل ایران است. وی با عرفان ترشابی بازیگر سینما ازدواج کرده است

فارغ التحصیل لیسانس رشته مترجمی زبان اسپانیایی است، یک برادر دارد؛ مدتی شایعه شده بود با یک بازیگر مشهور ازدواج کرده و علاقه زیادی به ورزش و مسافرت دارد

سالهاست که دوست صمیمی مهراوه شریفی نیاست و معتقد است خیلی چیزها را از او یاد گرفته ، تا قبل از فیلم ملودی به کلاس بازیگری نرفته اما بعد از آن یک دوره کلاسهای آقای سمندریان را دیده ،از مجموعه فعالیتهای او عبارتند از :سریالهای مختارنامه ، کلاه پهلوی ، ملکوت ، تبریز در مه وو فیلم های بیداری رویاها ، ملودی و دعوت وی در بهمن 93 طی مصاحبه ای با شبکه اینترنتی تی وی پلاس تاریخ صحیح تولد خود را 14 فرودین 1361 ذکر کرد و تاریخی که در وبسایت های مختلف درج شده است و او را متولد آبان ماه ذکر کرده اند، اشتباه خواند.

ماجرای ازدواج با محمدرضا شریفی نیا

چندی پیش شایعه شده بود که رز رضوی با محمدرضا شریفی نیا ازدواج کرده، شریفی نیا در این باره توضیحاتی را در برنامه دورهمی داد:در سفر حج معمول بود باید ن با محارم به حج بروند و در این سفر، نام هر بازیگر مرد در کنار یک بازیگر زن عنوان شد و اسم خانم رز رضوی در کنار من آمده بود و شیطنت یک رومه در تهران بود که با تیتری نوشت:ماه عسل محمدرضا شریفی نیا و رز رضوی در مکه… اما من و خانم رضوی بارها و بارها این موضوع را کذیب کرده‌ایم.

از پزشکی تا مترجمی

دوست داشتم پزشک شوم اما برادرم رفت رشته مهندسی پزشکی و من هم به دنبالش از تجربی به ریاضی تغییر رشته دادم و قبول نشدم و بعد تصمیم گرفتم مترجمی زبان اسپانیایی بخوانم

بیوگرافی رز رضوی

شغل قبل از بازیگری

من قبل از این که بازیگر شوم در بیمه دانا کار می کردم و مدیر آنجا همیشه به من می گفت این کار برای تو خیلی خشک است و من دو سال و نیم در آنجا کار می کردم و مثل این بود که تمام دنیا را روی سرم خراب کنند. او همیشه می گفت تو به درد هنر یا جهانگردی می خوری

خب آن زمان هیچ وقت به هنر فکر نمی کردم اما وقتی وارد هنر شدم فهمیدم هر چقدر کار سخت تر باشد برای من لذتبخش تر هم هست

رانندگی !

من زیاد راننده خوبی نیستم و معمولا زیاد به این طرف و آن طرف می خورم. آخرین بار هم شش سال پیش از در منزل که بیرون آمدن از روی جدول رد شدم

مسافرتی ام

همه جای ایران را دوست دارم اما سفر به جنوب با یک گرما و گیرایی خاصی همراه است اما به نظر من باید همه جای ایران را دید و صرفا نباید گفت فقط برویم اینجا چون یک بار لذت برده ایم

ورزش و بدنسازی

در ورزش رشته اسکی را به صورت تخصصی دنبال می کنم و 15 سال است که تا درجه مربیگری پیش رفته ام و غیر از آن هم روزش های زیرشاخه بدنسازی را دنبال کردم

آثار سینمایی رز رضوی

1. 1386 ملودی بازیگر لیلا جهانگیر جهانگیری
  2. 1386 بازگشت ( بن بست ) بازیگر رضا شالچی
  3. 1387 دعوت بازیگر ابراهیم حاتمی کیا
  4. 1388 بیداری رؤیاها بازیگر مینو محمد علی آهنگر
  5. 1389 اخراجی ها 3 بازیگر ایران مسعود ده نمکی
  6. 1389 یک دو سه (سه قدم تا عاشقی) بازیگر هستی محمد خراط زاده
  7. 1390 سیاهی لشکر بازیگر محمد خراط زاده
  8. 1390 شانه دوست بازیگر محسن محسنی نسب
  9. 1391 یوسف هور (مرغابی دشت سرخ) بازیگر علی اصغر شادروان
  10. 1391 سیب ترش بازیگر مهدی صباغ زاده
  11. 1393 نقل و نبات بازیگر هانیه کمال مقدم
  12. 1394 شهر خاکستری بازیگر هادی رمضانپور
  13. 1394 تولد نحس بازیگر شهره لرستانی
  14. 1395 نیوکاسل بازیگر محسن قصابیان
  15. 1395 همه چیز عادیه بازیگر محسن دامادی

مجموعه تلوزیونی

1. 1381–1391 مختارنامه بازیگر هانیه (همسر وهب) داوود میرباقری

2. 1385–1391 کلاه پهلوی بازیگر نفیسه سید ضیا الدین دری

3. 1385 طبقه دوم بازیگر شاهین باباپور

4. 1389 ملکوت بازیگر مهتاب محمدرضا آهنج

5. 1390 تبریز در مه بازیگر مریم محمدرضا ورزی

6. 1392 نوشدارو بازیگر سمیه جواد اردکانی

7. 1393–1394 نیاز بازیگر سمیرا حسین سهیلی زاده

8. 1394 معمای شاه بازیگر آذر اعتمادی محمدرضا ورزی

بیوگرافی رز رضوی

تله فیلم

1. جستجو
  2. پرونده خانم صیام
  3. 1385 پرنده شاهین بازیگر علی عبدالعلی زاده
  4. 1387 پسرها سرباز به دنیا نمی آیند شاهد احمد لو
  5. 1392 تشنج محمد خراط زاده
  6. 1387 ماه منیر هستی شهره لرستانی
  7. 1388 آقای دو پهلو کاترین محسن منشی زاده

اخبار هنرمندان بازیگر ,  ,یک ,رضوی ,زاده ,رز ,رز رضوی ,شریفی نیا ,زبان اسپانیایی ,بود که ,خراط زادهمنبع

بهترین سریال‌های خارجی تابستان ۹۸

گلایه مریم کاویانی از تغییرات عجیب سریال «بوی باران»

اخبار هنرمندان

سوگول طهماسبی ازدواج کرد

شیلا خداداد از کتاب جدیدش رونمایی کرد

زندگی نامه نوید محمدزاده

زندگی نامه ی مهناز افشار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

نگاه به زیبایی بزرگ منش اسپلنج فروش مینی ویدئوپروژکتور مدل T4 فروشگاه معرفی اجناس ارزان سفارش انواع ویدئو پروژکتور vps-poster2 اینجا هرچی بخوای هست الان بخر تحویل بگیر کافه پارسی | CAFEPARSI