زندگی نامه صابر ابر

صابر ابر در   خرداد ماه 1363 در تهران متولد شد. او مدیریت خوانده و مدیر بودن را دوست دارد. چندین پروژه طراحی داخلی کار کرده است؛ این کار را دوست دارد. بخشی از زندگی او است. نقاشی هم می کند. او یک کتاب تحقیقاتی را با یکی از دوستانش می نویسد که موضوعش کافه نشینی در تهران معاصر است.

با وجود همه این علایق متفاوت او به شدت به بازیگری علاقه دارد. ولی کار اجرا در تلویزیون را هم دوست دارد.او برای جشنواره کارنامه که تنها جشنواره خصوصی تئاتر کشور است، یک تئاتر کار کرد که موفق هم بود و جایزه کارگردانی، نمایشنامه، بازیگری زن و طراحی صحنه گرفت.

او فعالیت خود را در تلویزیون با اجرای برنامه رنگین کمان آغاز کرد و پس از آن هم مسابقاتی نظیر در 111 ثانیه را مجری گری کرد و بخش اعظم کارش اجرای برنامه کودکان و نوجوانان در تلویزیون بود.

شروع فعالیت با کمک خواهر مرضیه برومند

دوره راهنمایی بود که یک اجرای مدرسه ای داشتم و خواهر خانم مرضیه برومند که رابط درس ریاضی ما بود، بعد از اجرا گفت که باید تو را به خواهرم معرفی کنم این طوری وصل شدم به دنیای حرفه ای. پیش خانم برومند رفتم و برای سریالی که سال 79 ساخته شد به نام «داستان های نوروز»  آن سریال اولین تصویری است که از بازیگری تلویزیون دارم بعد تصمیمم را گرفتم که می خواهم این کار را به شکل حرفه ای دنبال کنم

شروع کردم به مشاوره و گپ زدن با آدم هایی مثل مصطفی ، مرضیه برومند و خیلی های دیگر که در آن پروژه کنارم بودن بعد هم وصل شدم به موسسه کارنامه دوره سوم کارنامه بود و آقای پرویز پرستویی مدیر آموزش بودند

حبیب رضایی و مهتاب نصیرپور هم بودند و از دوره های پربار موسسه بود…

زندگی نامه صابر ابر

ازدواج و همسر

در طی این مدت ها بارها در سایت های مختلف خبر ازدواج وی داده شده است که تا بحال خبری از تایید یا رد این ادعا توسط صابر ابر که زیاد مایل به حرف زدن در مورد مسائل خصوصی اش نیست زده نشده است

او با بازی در 3 فیلم یک پذیرایی ساده مانی حقیقی، برف روی کاجها پیمان معادی، انتهای خیابان هشتم علیرضا امینی در سال 1390 سال پرکاری را پشت سر گذاشت. اما خودش در این رابطه گفت که اگر پیمان معادی، همایون اسعدیان و مانی حقیقی امسال دوباره سه فیلم را در فاصله یک هفته از یکدیگر بسازند او باز هم در فیلم آنها حضور پیدا خواهد کرد.

کارنامه هنری

تئاتر

• تن شوری (رضا ثروتی/۱۳۹۷)
  • آنتی گون (علی راضی/۱۳۹۷)
  • زبان تمشکهای وحشی (شیوا مسعودی/ ۱۳۹۶)
  • کنسرت تئاتر سی (علی اصغر دشتی/۱۳۹۶)
  • از زیر زمین تا پشت بام (افسانه ماهیان/ ۱۳۹۵)
  • مالی سویینی (براین فری یل/۱۳۹۴)
  • کالیگولا (همایون غنی‌زاده/ ۱۳۹۴)
  • سه جلسه تراپی (افسانه ماهیان/ ۱۳۹۴)
  • ننه دلاور، بیرون پشت در (سجاد افشاریان/ ۱۳۹۱)
  • هملت (رضا گوران/ ۱۳۹۱)
  • ریچارد سوم (آتیلا پسیانی/ ۱۳۹۰)
  • وُرک‌شاپ (سینا آذین/ ۱۳۹۰)
  • جیره‌بندی پر خروس برای سوگواری (علی نرگس نژاد/ ۱۳۸۹)
  • کالیگولا (همایون غنی‌زاده/ ۱۳۸۹)
  • داستان یک پلکان (رضا گوران/ ۱۳۸۸)
  • کرگدن (فرهاد آئیش/ ۱۳۸۷)

تلویزیون

• بچه‌های هور، عبدالله باکیده، ۱۳۸۴
      • کلاه قرمزی ۹۴ (حضور افتخاری)
      • بازگشت به خانه
      • رنگین کمان، شبکه ۵ سیما، ۱۳۸۰

موسیقی

• خواب زده ها ۱۳۹۲
  • همکاری با مهیار علیزاده در آلبوم در شعله با تو رقصان، به همراه پانته‌آ پناهی‌ها

کارگردانی

• همان چهار دقیقه، پردیس تئاتر شهرزاد - سالن گلایل، ۱۳۹۸
  • نمایشی در ستایش تئاتر، ایرانشهر_سالن استاد سمندریان، ۱۳۹۷
  • تا هفت خانه آنورتر، ۱۳۹۶
  • پرتقال‌های کال، ایرانشهر - سالن استاد ناظرزاده کرمانی، ۱۳۹۵
  • بیست و یک بار مردن در سی روز ، ایرانشهر - سالن استاد سمندریان، ۱۳۹۱
  • واوها و ویرگول‌ها، ۱۳۸۸

اجرا

مجری برنامه تلویزیونی پلک، ۱۳۸۳

زندگی نامه صابر ابر

سینمایی
    دلم می خواد 1393
    رخ دیوانه 1393
    من دیگو مارادونا هستم  1393
    خواب زده ها  1392
    ارسال یک آگهی تسلیت برای رومه  1392
    همه چیز برای فروش 1392
    هیچ کجا هیچ کس 1391
    گس 1391
    آسمان زرد کم عمق 1391
    آشغال های دوست داشتنی 1391
    بوسیدن روی ماه  1391
    برف روی کاج ها  1391
    پذیرایی ساده 1391
    انتهای خیابان هشتم  1391
    اینجا بدون من  1389
    سیزده 59  1389
    آقا یوسف 1389
    نخودی  1388
    فیلم کوتاه متامورفوسیس  1388 
    هیچ  1388
    درباره الی  1387
    سه زن  1386
    دایره زنگی  1386
    مینای شهر خاموش  1385
    شاعر زباله ها  1384

کارگاه بازیگری

صابر ابر و نگار جواهریان مدتی پیش کارگاه های بازیگری را با به کمک هم تشکیل دادند، این کارگاه ها در مدت زمان مشخص با آزمون ورودی بوده و هر از گاهی نیز از این دست کارگاه ها تشکیل می دهد

افتخارات و جوایز

● برنده جایزه بهترین بازیگر نوظهور (گروهی مرد /زن) از جشنواره فیلم رم برای فیلم گس
● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم برف روی کاج‌ها درششمین جشن منتقدان ۱۳۹۱
● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم بوسیدن روی ماه درششمین جشن منتقدان ۱۳۹۱
● برنده تندیس بهترین بازیگر مرد برای نمایش ریچارد سوم در سی‌امین جشنواره تئاتر فجر
● تندیس بهترین بازیگر مرد تاتر سال ۱۳۹۰
● برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درباره الی در سومین جشن منتقدان
● برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درباره الی در چهاردهمین جشن خانه سینما
● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درباره الی در ۲۷ امین جشنواره فیلم فجر
● نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم دایره زنگی در ۲۶امین جشنواره فیلم فجر
● برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم مینای شهر خاموش در یازدهمین جشن خانه سینما
● نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم مینای شهر خاموش در ۲۵ امین جشنواره فیلم فجر

اخبار هنرمندان   ,فیلم ,مرد ,بازیگر ,یک ,هم ,    ,بهترین بازیگر ,مرد برای ,برای فیلم ,بازیگر نقش ,تندیس بهترین بازیگر ,نامزد بهترین بازیگر ,برنده تندیس بهترین ,سینما● نامزد بهترینمنبع

بهترین سریال‌های خارجی تابستان ۹۸

گلایه مریم کاویانی از تغییرات عجیب سریال «بوی باران»

اخبار هنرمندان

سوگول طهماسبی ازدواج کرد

شیلا خداداد از کتاب جدیدش رونمایی کرد

زندگی نامه نوید محمدزاده

زندگی نامه ی مهناز افشار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

طب نت دانلود سرا دانلود رایگان Kanafiran مرکز فروش نایلون حباب دار لوله و اتصالات یه دریا matnetaraneh.rozblog.com انجام پروژه های وکا weka wikichejoor